گروه صنعتی پادیر در سال ۱۳۵۸ با مدیریت بخش خصوصی در حوزه تولیدی، مهندسی و ساخت آغاز به کار نموده است. در حوزه فعالیت های تولیدی شرکت، واحد اول کارخانه تیرچه در سال ۱۳۷۲ بهره برداری و تولید انبوه محصول تیرچه در سال ۱۳۷۵ آغاز شد.

طرح توسعه گروه صنعتی پادیر جهت احداث بزرگترین و پیشرفته ترین کارخانه ی تولید خرپای میلگردی صنعتی در استان تهران با ظرفیت تولید سالیانه پانزده هزار تن خرپای میلگردی ماشینی با تکنولوژی جوش نقطه ای (Spot Welding) و همچنین مجهز به ماشین آلات تمام اتوماتیک فرمینگ و برش در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ آغاز و پس از ۶ ماه تلاش شبانه روزی متخصصان شرکت در آبان ماه سال ۱۳۹۶ به بهره برداری رسیده است.

مجموعه کارخانجات گروه صنعتی پادیر در سه بخش مجزا مجموعا  به مساحت ۱۸۰۰۰ متر مربع دارای بخشهای مختلف از جمله واحد آزمایشگاه مجهز کنترل کیفیت، سالن تولید به مساحت ۴۵۰۰ متر مربع و مجموعه اداری به مساحت ۵۵۰ متر مربع در شهرک صنعتی شمس آباد و شهرک صنعتی پاسارگاد و ناحیه صنعتی احمدآباد مستوفی احداث گردیده است .

همچنین در طرح توسعه گروه صنعتی پادیر، حوزه فعالیت های ساختمانی این شرکت در زمینه طراحی و اجرای پروژه های مسکونی، تجاری و اداری و مدیریت طرح و همچنین مشارکت در ساخت پروژه های شهری است.

عواملی چون برخورداری از دانش فنی و تجهیزات پیشرفته، برخورداری از آزمایشگاه کامل و کنترل کیفیت در تمامی مراحل تولید و تلاش در جهت گسترش دامنه محصولات تولیدی سبب شده است که محصولاتی منطبق با الزامات استانداردهای ملی و بین المللی به سازندگان ساختمان عرضه گردد. از طرف دیگر علاوه بر کسب گواهی نامه های کیفی از سازمانها و نهادهای مختلف و اخذ استاندارد ملی از افتخارات این گروه صنعتی به شمار می آید. همچنین دریافت دانش فنی از صاحبان تکنولوژی در کلیه مراحل، فرآیند تولید تحت نظارت فنی مسئولین کنترل کیفیت، محصولات این گروه صنعتی تولیدی را در نوع خود بی نظیر ساخته است.